Top

وقتی دختر نوجوان خود را چاق می خواند چه واکنشی نشان دهیم

مسائل مربوط به تصویر بدن در بین نوجوانان ، به ویژه دختران نوجوان بیداد می کند. و بیشتر والدین شنیده اند که دختر نوجوانشان اظهاراتی از جمله "من خیلی چاق هستم" دارند.

اگر دخترتان می گوید چاق است ، در اینجا برخی از کارهایی که می توانید انجام دهید وجود دارد:

احساسات او را درک کنید.

گفتن جملاتی از قبیل: "اوه نه تو چاق نیستی" یا "این حرف را نزن" ، دید دختر شما را نسبت به خودش تغییر نمی دهد. اگر فکر می کند اضافه وزن دارد ، بحث و گفتگو با احساساتش می تواند وضعیت را بدتر کند.

با گفتن جمله ای از جمله: "من می دانم گاهی اوقات احساس خوب بودن در مورد بدن سخت است."به او کمک کنید تا درک خود را ارزیابی کند.

نوجوانان اغلب قضاوت خود را بر اساس احساس خود انجام می دهند. و درک آنها از این موضوع توسط دوستان یا رسانه ها به راحتی عوض می شود .

BMI دختر خود را محاسبه کنید تا وزن مناسبی برای قد او تعیین کند. به محدوده وزنی که سالم ، کم وزن و اضافه وزن در نظر گرفته شده نگاه کنید و ببینید در کجای این محدوده قرار دارد. 

درباره تصویر بدن تحریف شده صحبت کنید.

اگر او اضافه وزن ندارد ، در مورد چگونگی ایجاد تصاویر تحریف شده بدن در مورد افراد صحبت کنید: متأسفانه ، گاهی اوقات شبکه های اجتماعی به این مفهوم دامن می زنند که افراد باید کاملاً زیبا به نظر برسند. بسیاری از نوجوانان در گرفتن سلفی کامل وسواس دارند. اینها تنها تعدادی از راههایی است که بسیاری از نوجوانان در حال ایجاد تصاویر منفی از بدن خود هستند.

طبیعی است که دختران نوجوان گاهی خودشیفتگی می کنند . بنابراین او احتمالاً فکر خواهد کرد همه به او نگاه می کنند یا تصور می کند که جهان به دور او و ظاهر او می چرخد. این درک می تواند تصویر بدن او را نیز مخدوش کند.

بر سلامتی تأکید کنید ، نه بر وزن: درباره اهمیت خوردن سالم و ورزش زیاد صحبت کنید. اگر دخترتان اضافه وزن دارد ، در مورد راهکارهایی که وی می تواند برای کاهش وزن استفاده کند بحث کنید. برای کسب اطلاعات در مورد بهترین روش های سلامتی نوجوانان با پزشک وی صحبت کنید.

درباره یک گفتگوی درونی سالم صحبت کنید: اگر نوجوان شما نسبت به خودش انتقاد دارد ، برای او مهم است که تشخیص دهد این مسئله چگونه می تواند بر احساس و رفتار او تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، نوجوانی که فکر می کند ، "من زشت هستم و هیچ کس مرا دوست ندارد" ، احتمال اینکه با مردم صحبت کند کمتر است. در نتیجه ، او ممکن است برای دوست شدن تلاش کند. این می تواند تفکر منفی او را تقویت کند.

به او بیاموزید که چگونه با خود گفتگوی سالم ایجاد کند. درباره اینکه چگونه می تواند خصوصیات خوبی را که دارد به خود یادآوری کند. بسیاری از دختران به طور غیرواقعی معتقدند که ظاهر آنها با همه چیز از خوشبختی تا موفقیت ارتباط مستقیم دارد. آنها فکر می کنند اگر می توانستند لاغرتر باشند ، محبوب می شوند و دیگر هرگز نگران مواردی مانند ابراز وجود نخواهند بود.

با نوجوان خود در مورد اینکه چطور فکر می کند وزن و ظاهر او روی او تأثیر می گذارد صحبت کنید. در مورد واقع بین بودن انتظارات او بحث کنید. به او یادآوری کنید که هر فرد لاغر و جذابی الزاما زندگی شادی ندارد. بر زیبایی درونی تأکید کنید و بحث کنید که چگونه مهربانی  از زیبایی ظاهری اهمیت بیشتری دارد.

چه موقع به دنبال کمک حرفه ای باشید

اگر مشکلات تصویر بدن دخترتان در زندگی او اختلال ایجاد کرده است ، از متخصص کمک بگیرید. با پزشک وی صحبت کنید یا با یک متخصص بهداشت روان ملاقات کنید. او ممکن است یک مشکل اساسی روانی را تجربه کند یا در معرض خطر یک اختلال غذایی باشید.

تهیه شده در دپارتمان مطالعات کانون روانشناسی نوجوان آترینا

مترجم : پریسا الوندی

منبع:

https://www.verywellfamily.com/what-should-i-say-to-my-daughter-says-shes-fat-2611018

Top